Menu

Soutěž „Plynař roku“ je určena každoročně žákům středních škol a její letošní finále proběhlo 2. března na brněnském výstavišti během Stavebního veletrhu. Organizátorem byla Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, generálním partnerem společnost GasNet.

Cílem této soutěže je ocenit nejtalentovanější žáky a přispět ke zviditelnění učňovského školství. „Víme, že vyučených řemeslníků, mezi které patří i plynaři, je na trhu práce nedostatek. A protože také naše společnost se řadí ke skupině „plynařů“, dlouhodobě se zabýváme podporou vzdělávání a snažíme se podporovat i akce tohoto typu“ říká Hynek Faktor, provozní ředitel společnosti HUTIRA, který svou přítomností soutěž také podpořil.

Navíc, v odborné soutěžní porotě zasedal i zástupce naší společnosti, plynárenský specialista Tomáš Ševčík, který svou účast zhodnotil slovy: „Potěšilo mě pozorovat, jak obratně si soutěžící počínali a pevně věřím, že se z nich stanou opravdoví plynárenští odborníci. Moc bych si to přál, protože šikovné ruce se zápalem pro věc jsou v našem oboru potřeba.“

Jak soutěž probíhala a kdo se stal vítězem?

O titul Plynaře roku na veletrhu soutěžily dvoučlenné týmy z celkem pěti středních odborných škol: Brno-Bosonohy, Pardubice, Frýdek-Místek, Chomutov a Kyjov. Žáci plnili odborné plynárenské úkoly. Soutěž započala 1. března na Střední škole stavebních řemesel Brno-Bosonohy a pokračovala 2. března na Stavebním veletrhu v Brně.

Fanfáry zazněly pro Střední školu stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Její tým získal titul „Plynař roku 2023“. Druhé místo svým řemeslným umem vybojoval tým SOU plynárenské Pardubice a místo třetí tým Střední školy řemesel Frýdek-Místek.

Gratulujeme vítězům!