Menu

Chceš přispět, pro rodinu, pro sebe, pro nás…

Pojď si vykopat jámu a zasadit stromeček. Chlapi už tak nezištně učinili, bez řečí, naprosto samozřejmě i když mají práci, i ti noví…. a já jim za to všem moc děkuji. Je to fakt hezký, o to víc v dnešní době, zůstat v pozitivní energii na vysokých emocích… a sázení stromků je toho naprosto kardinálním příkladem. Pojď se přidat už dnes, kolíky jsou již vytyčeny. Můžeš začít kopat sám, ve dvou…. Rozestupy jsou dostatečné a můžou i ti, co se zrovna pasují s otázkou mám či nemám…
Pojď si zasadit svůj zdroj kyslíku, zasadit a pohladit jej a s úctou a pokorou mu poděkovat. Vítáni jsou všichni bez rozdílu.
Taková byla reakce majitele Ivo Hutiry na současnou covidovou situaci letos v říjnu – nenechat se ubít denodenním nespočtem negací v mediích a všude kolem nás.

A skutečně, zaměstnanci na tuto výzvu reagovali, bez řečí, naprosto samozřejmě i když měli svou práci, přišli i noví zaměstnanci firmy….

A co zaznělo v mailu Iva Hutiry po ukončení této akce?

Děkuji Vám všem, kteří jste přišli a podpořili dobrou věc. Jsem rád, že jste se někteří dostavili i s dětmi a dali jim možnost radovat se z lidské práce, radovat se ze života dávající, tvůrčí energie.
Ještě jednou dík a doufám, že se brzy sejdeme v lese, abychom pokračovali v této opravdu ušlechtilé činnosti.
Naše pozitivní energie se ještě znásobila s vědomím, že jsme udělali dobrou věc pro nás, pro všechny, a navíc si i připomněli výsadbou 30. mladých stromků výročí 30 let značky HUTIRA.

Mimo jiné víte že:

– Jeden velký vzrostlý listnatý strom, např. dub, vyprodukuje za den tolik kyslíku, kolik spotřebuje denně k dýchání 50 lidí. Jeden hektar listnatého lesa vyprodukuje za rok přibližně 10 tun kyslíku, jehličnatý les pak přibližně 6,5 tun kyslíku. Les čistí ovzduší.

– Takový strom vyprodukuje za vegetační období tolik kyslíku, kolik stačí pro 10 lidí na celý rok. Je schopen pohltit jednu tunu prašného spadu za rok a při fotosyntéze zlikviduje stejné množství (stejný počet molekul) CO2 jako vyprodukuje kyslíku.

Stromy jsou nejdelší živé organismy na naší planetě a jeden z největších přírodních zdrojů. Čistí vzduch, snižují hluk, zlepšují kvalitu vody, brání erozi, poskytují jídlo a stavební materiál, vytvářejí stín a naši krajinu krásnou. Níže jsou další fakta a čísla o našich nejstarších organismech a žijících pokladech…
Dobře udržované stromy a keře mohou zvýšit hodnotu nemovitosti až o 14 %.
Stromy správně umístěné kolem budov mohou snížit potřebu klimatizace o 30%.
Zralý strom odstraní téměř 70krát více znečištění než nově osázený strom.
Ty nejcennější stromy mohou mít hodnotu nad 250 000 Kč.
Každý průměrně vzrostlý strom poskytuje odhadem 200 Kč roční úspory pro životní prostředí, včetně úspor energie a snížení znečištění.
Jediný strom produkuje přibližně 120 kg kyslíku za rok. To znamená, že dva vzrostlé stromy mohou dodat dostatek kyslíku ročně pro čtyřčlennou rodinu!
Jeden strom může absorbovat tolik uhlíku za rok, kolik produkuje auto během jízdy 42 000 km.
V průběhu své životnosti, jediný strom může absorbovat jednu tunu oxidu uhličitého.

Tak co, zkusíte to také? Zažít radost ze života, máme jej přece jen jeden! Nenechte se odradit !

Hodně zdraví přeje HUTIRA tým