Menu

Minulý měsíc do sídla společnosti HUTIRA-BRNO v Popůvkách zavítali pracovníci plynárenské společnosti GasNet. Kromě zajímavé diskuse nad možnostmi využití a budoucností plynu, si patnáct pracovníků prohlédlo také plynárenské technologie, jako jsou třeba regulační stanice.

Tentokrát se na exkurzi do společnosti HUTIRA – BRNO, kterou vedl Lukáš Petrčka, podívali nákupčí společnosti GasNet. Ti jsou u společnosti, která je největším distributorem plynu v České republice, odpovědni za sestavování rozpočtů na rekonstrukce místních sítí.  Nákupčí proto ocenili, že si ve školící místnosti mohli prohlédnout ukázku plynárenského zařízení s regulační technikou, se kterou se běžně nesetkávají, ale o kterých ve své práci rozhodují.

Návštěvníkům společnosti GasNet odborný tým předal ty nejzajímavější zkušenosti z oboru plynárenství, ve kterém se společnosti HUTIRA – BRNO pohybuje již 30 let. Odměnou celému týmu HUTIRA – BRNO bylo poděkování od Davida Petra, vedoucího rozpočtování staveb společnosti GasNet, který setkání vyhodnotil jako příjemné vytržení z rutinní práce.

Přestože se HUTIRA – BRNO zaměřuje především na distribuci plynových regulačních zařízení, věnuje se také edukaci v oblasti plynárenství, zejména se specializací na regulaci tlaku plynu. Ve svém školícím středisku pravidelně vítá více než 500 zájemců ročně. Na základě těchto zkušeností jsme byli v roce 2019 zařazeni do „Registru vzdělávacího střediska v systému OPV“ a jsme držiteli „Osvědčení o registraci vzdělávacího střediska do systému OPV“.

 

Kromě školení pro projektanty nebo montážní a servisní pracovníky HUTIRA – BRNO nabízí i individuální školení, ve kterém program zájemcům sestavíme na míru.

V případě zájmu o školení či prohlídku se ozvěte na adresu skoleni@hutira.cz .