Menu

Pro společnosti značky HUTIRA se pomoc válkou zasažené Ukrajině stala nejvyšší dočasnou prioritou. Zástupci společnosti HUTIRA – BRNO obratem zareagovali na poptávku Jihomoravského kraje po elektrocentrále, která měla být součástí humanitární pomoci mířící do západoukrajinského Užhorodu. Do země společnost poslala také mobilní úpravnu vody a plně naložený speciální kontejner pro zdravotnické účely.

Společnost HUTIRA BRNO na začátku března poskytla k zapůjčení Jihomoravskému kraji svoji elektrocentrálu. Ta spolu se třemi sanitními vozy se záchranáři a hasiči zamířila 4. března do západoukrajinského Užhorodu. Právě toto město je jednou z oblastí, kde tuzemské záchranné složky pomáhají obyvatelům Ukrajiny zasaženým válkou.

„Když nás 3. března Jihomoravský kraj kontaktoval, zda bychom mohli k vypraveným sanitkám zapůjčit elektrocentrálu, považovali jsme to za samozřejmost a okamžitě jsme vyhověli. Ve finále tak všechny tři sanitní vozy vyjely z Brna hned druhý den ráno,“ řekl výkonný ředitel společnosti HUTIRA BRNO Hynek Faktor. Elektrocentrála lidem z řad záchranářů a hasičů pomůže vyrobit elektřinu i v obtížných podmínkách.

HUTIRA napíná síly na pomoc Ukrajině

 Do pomoci Ukrajině se postupně zapojily všechny jednotlivé firmy značky HUTIRA. Představitel značky HUTIRA, Ivo Hutira, apeloval na zaměstnance, aby se aktivně zapojovali do dění a snažili se dle svých možností také osobně pomoci.

Protože ruská invaze na Ukrajinu výrazně zhoršila problém s nedostatkem pitné vody, HUTIRA – VISION do země poslala mobilní úpravnu vody, která v krizové situaci zajišťuje přístup k pitné vodě všem, kteří ho potřebují. „Ve velké části Ukrajiny bylo vodovodní potrubí poškozeno ostřelováním. Získávat vodu z mobilní úpravny je sice řešení, avšak pouze dočasné. Do budoucna bude potřeba najít řešení, jak původní rozvody vody opět uvést do provozu, proto se do této záležitosti vložila i HUTIRA ATJ, aby vytipovala sortiment pro pomoc na opravách zničených vodovodů,“ uvedl Petr Hajný, ředitel HUTIRA – VISION, který osobně s dalšími kolegy úpravnu vody do postižené oblasti transportoval a na místě ji také předal.

Zaměstnanci HUTIRA BRNO pak pro Ukrajinu vyrobili také speciální kontejner pro zdravotnické účely, který slouží na hraničním přechodu v Užhorodě. Z celého našeho týmu se pak zapojila spousta zaměstnanců a podala pomocnou ruku ukrajinským uprchlíkům tím, že přispěli hmotným nebo finančním darem. Zaměstnanec Michal Vala, který je odpovědný za komunikaci a export materiální pomoci, pomáhal a pomáhá s překlady v pomocných centrech. Do komunikace s ukrajinskými centry je zapojená také Klára Danilkova, která je odpovědná i za seznam potřeb, které značka HUTIRA na Ukrajinu exportuje. Kolega Ivan Junga z HUTIRA Slovakia se lidem z Ukrajiny snaží zajistit ubytování v obci Východná.

Do pomoci Ukrajině se společně se značkou HUTIRA zapojila spousta dalších firem a jednotlivců, kterým tímto děkujeme:

  • Aleši Černému za polep kontejneru.
  • Radovanu Skalskému za přepravu kontejneru do Užhorodu.
  • Celnímu úřadu v Jihomoravském kraji za bleskové proclení zásilky.
  • Firmě Linet za poskytnutí zdravotnického lůžka Praktika včetně matrace.
  • Firmě Bika za zaslání čtyř palet humanitárních a hygienických potřeb.
  • Panu Svitálkovi za odstavení výroby v jeho kovovýrobě a poskytnutí slevy.
  • Panu Chmelařovi za poskytnutí PVC materiálu.
HUTIRA