Menu

I přes letošní problémy s covidem naše společnost pokračuje úspěšně ve svém rozvoji, naše řady se rozrůstají a zůstáváme i nadále otevřeni novým výzvám. Tento úspěch nás těší a také nám umožňuje podělit se s těmi, kteří to nejvíce potřebují. Záleží nám na tom, aby lidé v našem blízkém okolí byli spokojeni, a proto se snažíme vytvářet příjemné pracovní podmínky pro naše zaměstnance. Rozhlížíme se ale i dál, za hranice naší společnosti – tam, kde cítíme, že můžeme pomoci a kde můžeme být prospěšní. Každoročně podporujeme projekty různého zaměření, ať už se jedná o seniory, opuštěné, nemocné nebo ohrožené děti, ale také vysloužilé sportovce nebo naopak mladé nadějné sportovní talenty. Nezapomínáme ani na přírodu a kulturu. I těmto dvěma oblastem věnujeme významnou pozornost. V letošním roce jsme podpořili téměř čtyři desítky potřebných. Někde pomůžeme darem, jinde finančními prostředky. Důležité je, že za každou formou naší pomoci je konkrétní radost a spokojený úsměv, což i nám přináší uspokojení a také motivaci pokračovat v těchto aktivitách i nadále.

Společnost HUTIRA – BRNO přispívá ročně až 1 % z hospodářského výsledku právě na projekty společenské odpovědnosti. Motivujeme se ale i navzájem. Ptáte se jak? Pokračujeme v interním projektu „Dobrokáva“, kde každý milovník kávy automaticky získává s každým vypitým šálkem příjemnou dávku emocí díky příspěvku na dobročinné projekty. Každý měsíc směřuje tato podpora jinému příjemci. Tímto ročně podpoříme až 12 různých nadací. Spousta z nás má kolem sebe lidi, kteří potřebují nějakou formu pomoci. Proto jsme zavedli následující systém. Pokud kdokoliv z našeho týmu přijde s dokladem o uhrazení částky na nějaký dobročinný účel, společnost automaticky přispěje stejnou částkou na tento projekt také.

Je to střípek ke střípku, což v kontextu vytvoří krásné zrcadlo dobré nálady a pocitu, že se i ve shonu dnešní doby dokážeme zastavit, rozhlédnout kolem a zamyslet se nad skutečnými hodnotami.

Díky všem, co pomáhají spolu s námi.

Jedním z příkladů naší každoroční pomoci jsou „kluci Luskačovi“. Robík a Patrik, předčasně narozená dvojčata (2005), trpí dětskou mozkovou obrnou a potřebují pomoc. Od svého narození prodělali mnoho operací, cvičení, terapií a rehabilitačních pobytů. Stále sledujeme jejich vývoj a můžeme konstatovat, že i přes letošní nelehkou covidovou situaci kluci Luskačovi nezahálí a dál „na sobě pracují“. Samozřejmě s velkou a obětavou pomocí jejich mámy a prarodičů. V letošním roce absolvovali celkem 8 intenzivních rehabilitací, každý 4, z nichž pouze 2 jsou hrazeny z prostředků VZP. Byť jsou jejich pokroky nepatrné, tak znamenají velký posun dopředu a zlehčují tím mj. i jejich manipulaci. Kromě zmíněných rehabilitací maminka Veronika ze sponzorských darů zakoupila pro Robíka elektrický skútr, na který pojišťovna bohužel nepřispívá. Robík se ho učí ovládat a tím je více samostatný. Jak se jim daří, koukněte níže.

Pokud se chcete přidat a přispět na kluky Luskačovi také, zde je č. konta : Asociace rodičů dětí s DMO u Fiobank: 2200839424/2010

Další naše letošní pomoc byla určena pro:

  • Moravská hasičská jednota – hasičský sbor Omice
  • Charitativní projekt – Patron dětí
  • Talent s.r.o.
  • Haima CZ, z.s.

a další …..