Menu

Naše dceřiná společnost HUTIRA Slovakia s.r.o. v září realizovala jednu rozsahem menší, ale velmi důležitou zakázku pro firmu KMET Handlová a.s., která je dominantním výrobcem a dodavatelem tepla v tomto 17-tisícovém městě na úpatí Slovenského středohoří. Firma KMET Handlová a.s. dodává teplo celkem do 122 objektů a zabezpečuje přes 8 km distribučních sítí.

Před blížící se zimou připojila společnost HUTIRA Slovakia s.r.o. ve třech kotelnách trojici nových kogeneračních jednotek KGJ Agenitor 206 EG na existující rozvod plynu. Kogenerační jednotky jsou zařízení sloužící pro kombinovanou výrobu tepla a elektrické energie. Jejich výhodou je optimalizace výkonu na takové hodnoty, které daný objekt vyžaduje. Rovněž nedochází ke ztrátám při přenosu energie, ta se vyrábí přímo na místě.

Součástí zakázky byla kromě připojení kogeneračních jednotek také dodávka a montáž měření průtoku plynu plynoměrem FMR G65 DN50 a regulace tlaku plynu. Na regulaci tlaku plynu z 20 kPa na 5 kPa byl použitý regulátor od společnosti GECA typ RGD50-SSV, za regulátorem je instalovaný kontrolní pojistný ventil, rovněž od společnosti GECA. Výkon regulační řady potom činí 52 m3/hod.

HUTIRA
HUTIRA