Regulátor CSB řady 400

Jedná se o přímočinný, pružinou řízený regulátor s vyváženou regulační klapkou, který je na trhu od roku 2011 – více informací ZDE.
Je to dnes nejoblíbenější regulátor v ČR v kategorii průmyslových regulátorů pro průtok 70-200 m3/h. Vystřídal do té doby též nejoblíbenější regulátor Francel Regal 2, z něhož také vychází.

Výhody:

– Lepší koeficient průtoku, tj. při stejných tlakových poměrech umožňuje větší výkon
– Větší rozsah výstupních tlaků – u původního regulátoru Regal 2 se jednalo o max. 320 mbar, u nového CSB 400 to může být až 3 bar
– Těleso regulátoru má mnohem více variant provedení. U regulátoru Regal 2 jsme dodávali pouze jedno závitové provedení, dnes jich máme k dispozici několik, závitových i přírubových
– Existuje i možnost připojení vnějších (duálních) impulsů.

Více informací o regulátorech CSB ZDE.

Regulátor CSB 400 je využitelný pro různá zadání a potřeby zákazníků – a to jak na odběrných plynových zařízeních (OPZ), tzn. u zákazníků s požadavkem na regulaci tlaku plynu pro průmyslové objekty a areály, tak i na plynárenských zařízeních u blokových nebo posilovacích regulačních zařízení.

Regulátory série CSB400 dodáváme jako samostatné regulátory (více informací ZDE) nebo již jako součást hotového regulačního zařízení. Nejoblíbenější typová regulační zařízení jsou tato:

HUTIRA RZTJ – tj. jednořadé regulační zařízení (více ZDE)
HUTIRA RZTD – tj. dvouřadé regulační zařízení (více ZDE)