Pitná voda pro rekreační středisko

Rekreační středisko Kyjov v obci Hutisko-Solanec u Rožnova pod Radhoštěm – dějiště stovek dětských táborů a škol v přírodě. Atmosféru rekreačního střediska obklopeného valašskou přírodou zažilo už několik generací kyjovských dětí. Technický stav areálu v Hutisku-Solanci ale přestává odpovídat současným standardům a proto je nutná rekonstrukce tohoto zařízení.

A vzhledem k tomu, že jeden z našich zaměstnanců má dlouholeté osobní vztahy k tomuto zařízení, rozhodli jsme se i my pomoci v oblasti, která je nám blízká. Jedná se o kvalitní vodu.

Toto rekreační středisko pojme 120 osob a upravovaná voda je určena jak pro pití, tak i pro sprchy a  toalety. Po celé léto se zde nepřetržitě střídají dětské tábory – 90 dětí + personál 30 dospělých.

Z původní úpravny vody toho již hodně nefungovalo a voda z vrtu vykazovala vysoký obsah železa a manganu při průtoku 1,2 m3/h. Vstupní obsah železa (Fe) byl 4,46 mg/l a obsah manganu (Mn) 0,278 mg/l.  A protože sezona je tu od května do října a dodávka kvalitní vody je základ, bylo potřeba jednat rychle a hlavně tak, aby to zákazníka stálo co nejméně prostředků – respektive požadavek byl, abychom zachovali co nejvíce použitelného. V čem tedy spočívala naše pomoc?

Vše se událo ve dnech 17. – 19. 5. 2017. Nainstalovali jsme tlakovou nádobu 500l, UV lampu, průtokoměr s impulsem, automatické dávkování oxidačního činidla a filtr pro odstranění železa (do 10 mg/l) a manganu (do 2 mg/l ).

A jaké jsou hodnoty po naší úpravě? Fe=0,085 mg/l (limit je 0,2) a Mn=0,018 mg/l (limit je 0,05).

Více informací o naši technologii úpravy vody HUTIRA CCW naleznete ZDE.

Foto  zařízení po realizované úpravě